BEZPIECZNY AUTOBUS

28-09-2015

Dnia 17 września w naszej szkole odbyła się akcja  pt. ,, Bezpieczny Autobus”. Pod budynek szkoły podjechał autobus w celu przeprowadzenia zajęć na temat zasad bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej. Całą akcję dodatkowo wspierała  Komenda Miejska Policji w Białymstoku. Dzieci dowiedziały się jak mają zachowywać się podczas jazdy autobusem, kiedy można wsiadać i wysiadać, czego nie wolno robić oraz poznały piktogramy umieszczone w różnych częściach autobusu np. miejsce dla osoby niepełnosprawnej. Pani policjantka opowiedziała dzieciom jak powinny przechodzić przez przejście dla pieszych, a w którym miejscu nie powinny tego robić. Każde dziecko mogło zobaczyć jak wygląda radiowóz i miejsce, w którym siedzi kierowca autobusu. Odbyły się również konkursy, w których można było wygrać koszulki. Na koniec zajęć dzieci dostały odblaski i książeczki do kolorowania. Całe zajęcia były bardzo ciekawe i czekamy z niecierpliwością na kolejną akcję za rok.

GALERIA:

Tekst: Katarzyna Sidorczuk