Mikołajkowe niespodzianki w klasach IIe i IIb

14-12-2019
     6 grudnia 2019r., pamiętając o imieninach św. Mikołaja, dzieci założyły ubrania w kolorach czerwonych oraz mikołajkowe czapeczki. Już wcześniej wszyscy napisali listy do Mikołaja prosząc
w nich o wymarzone prezenty. Z przejęciem oczekiwali na niespodzianki, a każda z nich tego dnia sprawiała mnóstwo radości.
     Miłym akcentem mikołajkowym był wspólny wyjazd obu klas do Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Uczniowie zwiedzili wystawę interaktywną. Dowiedzieli się, kim był i z czego zasłynął ten białostoczanin. W drugiej części warsztatowej, dzieci układały puzzle, na których były zabytki Białegostoku. Następnie grały w memory z ilustracjami i podpisami w języku ESPERANTO.
     Ten dzień, pełen mikołajkowych niespodzianek, dostarczył wielu miłych wrażeń oraz przeżyć
i udowodnił, że najlepsza zabawa udaje się razem.

Tekst: Agnieszka Garstka
Marzanna Piotrowska