Wycieczka przedszkolaków do Leroy Merlin na zajęcia warsztatowe „Dzieciaki sadzeniaki”

17-12-2019
     Dnia 3 grudnia dzieci z grupy „0a” i „0b” wzięły udział w wyjątkowych warsztatach z cyklu „Dzieciaki sadzeniaki”, organizowanych przez sklep Leroy Merlin. Celem tych zajęć było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat pielęgnacji roślin oraz rozbudzenie w nich zainteresowań przyrodniczych. Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części przedszkolaki obejrzały prezentację przygotowaną przez pracownice sklepu na temat różnego rodzaju roślin występujących na świecie. Część ta zakończona była rozwiązywaniem licznych zagadek, za które przedszkolaki otrzymywały nagrody. Druga część to fantastyczne zajęcia praktyczne, podczas których dzieci samodzielnie  przesadzały swoją roślinkę, zgodnie ze wskazówkami pani prowadzącej te zajęcia. Oczywiście posadzone kwiaty i upominki  zdobyte w części teoretycznej, przedszkolaki zabrały ze sobą do domów.
     Warsztaty w Leroy Merlin to była świetna zabawa i wielka frajda, czego potwierdzeniem były uśmiechy na twarzach dzieci podczas tego spotkania.

Tekst:   Beata Kulesza

Zdjęcia:    Beata Kulesza