Zajęcia interaktywne w grupie 0a i 0b

17-01-2020
     Dnia 16 grudnia grupy 0A I 0B wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie na zajęcia interaktywne pt. ,,Gwiazdka w Skansenie Hej Kolęda, Kolęda ...”.
     Dzieci miały okazję obejrzeć widowisko kolędnicze ,,Herody” oraz wystawę szopek, gwiazd
i kukiełek bożonarodzeniowych.
     Podczas naszej wycieczki spotkaliśmy się również z twórcą ludowym, który opowiedział nam
o procesie wykonywania gwiazd kolędniczych oraz pokazał materiały z jakich zostały one wykonane. Zachwyceni  pokazem gwiazd udaliśmy się na warsztaty wykonania kukiełek ,,herodów”. Mogliśmy sami zdecydować  czy wykonamy diabła, anioła czy króla, zdecydowanie postać diałbełka cieszyła się największym zainteresowaniem wśród dzieci.  Po zajęciach plastycznych czekały na nas jeszcze dwa domy, które z zaciekawieniem udaliśmy się podziwiać. W pierwszym z nich mieliśmy okazję obejrzeć prezentację świątecznego wystroju chałaupy wiejskiej, w drugim zaś zobaczyliśmy i poznaliśmy jak od podstaw przygotowuje się tradycyjny wypiek opłatków.
     Radości i emocjom nie było końca. To był bardzo udany dzień, który zapamiętamy na długo.

Tekst: Marta Gogiel-Auchimik