Koncert flażoletowy

02-02-2020
     Klasy II realizują program „Nasze szkolne muzykowanie -gra na flażoletach i dzwonkach diatonicznych w  klasach I – III”.
     Klasa 2c i 2d uczą się gry na flażolecie. W styczniu obie klasy przygotowały małe koncerty poznanych utworów, które zaprezentowały sobie nawzajem. Publiczna prezentacja umiejętności przyczyniła się do przeżywania przez uczniów radości pochodzącej z faktu uznania efektów wspólnego muzykowania.
     Muzykowanie  dzieci wpływa na ich rozwój, porządkuje emocje. Dzieci muzykujące odczuwają i postrzegają świat przez rytm, który pomaga w znacznym stopniu w nauce czytania, opanowaniu języków obcych. Muzykowanie integruje zespół klasowy, a wspólne koncerty integrują uczniów, pozwalają na zaprezentowanie własnych umiejętności, motywują do dalszej pracy. Gra na instrumencie pozwala dzieciom być artystami, zaspakaja naturalną potrzebę zaistnienia w grupie.

Tekst: Katarzyna Łempicka
Agata Sosnowska