DNI OTWARTE SZKOŁY

02-03-2020
      20 i 21  lutego 2020 r. w naszej szkole odbyły się dni otwarte. We czwartek 20 lutego odbyło się spotkanie uczniów przyszłych klas pierwszych oraz dzieci oddziałów ,,0" wraz z rodzicami, dyrekcją szkoły i nauczycielami. Samorząd Uczniowski, w strojach  z czasów Królowej Jadwigi witał gości. Każdy z przybyłych  otrzymał folder o naszej szkole, a przyszli adepci nauki zostali oznaczeni pięknymi serduszkami – origami, które wykonała pani Katarzyna Korsak.

Wszyscy zgromadzeni obejrzeli „Wesoły film o szkole”, którego autorem jest pani Urszula Wasiluk- nauczyciel muzyki oraz część artystyczną w wykonaniu  uczniów klasy If i klasy IIIa. Następnie goście wysłuchali przemówienia – pani wicedyrektor Ewy Jarzębińskiej  na temat bazy i organizacji pracy szkoły oraz na temat rekrutacji do klas I i oddziałów zerowych. Organizację świetlicy szkolnej przedstawiła pani  Magdalena Syguła-Iwaniuk - koordynator pracy świetlicy. Natomiast o integracji - organizacji klas integracyjnych, pracy specjalistów opowiedziała pani Iwona Górska – lider zespołu d/s integracji. Wystąpienia dopełniła prezentacja multimedialna o funkcjonowaniu szkoły, przygotowana przez panią Agatę Sosnowską – nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. W czasie wystąpień dzieci wspaniale bawiły się na holu szkolnym z harcerzami z 33 Białostockiej Drużyny Harcerskiej
im. Królowej Jadwigi "Jagiellonowie" pod opieką pani Sylwii Timofiejuk.

Następnie wszyscy udali się na "spacer" po szkole, gdzie czekały kolejne atrakcje. Przyszli uczniowie pod czujnym okiem pani Jolanty Lul i pani Marty Gogiel-Auchimik uczestniczyli w zajęciach z papieroplastyki. Po wykonaniu kolorowego kota,  dzieci z radością udały się na dalsze zwiedzanie szkoły. Z wielkim zainteresowaniem zarówno przyszli uczniowie jak i rodzice przyglądali się pracy pani Jolanty Trockiej – nauczyciela fizyki i Wojciecha Kaczorowskiego - nauczyciela chemii, którzy poprzez doświadczenia pokazali magiczny świat nauki. Z entuzjazmem  dzieci uczestniczyły  także   w zajęciach z języka angielskiego, które poprowadziła pani Iwona Ferenc– nauczyciel języka angielskiego.

W sali komputerowej zostało zorganizowane  wydarzenie online pt. „Kilka słów o projektach eTwinning” przez Barbarę Jaworską – nauczyciela wspomagającego oraz ambasadora programu eTwinning w województwie podlaskim. Przyszli adepci SP 50 w Białymstoku wraz z rodzicami słuchali o międzynarodowej współpracy  szkół w ramach akcji eTwinning. Kilkakrotnie został  zaprezentowany  „rezultat”  projektu Teatr  Kamishibai  „Bajka o zielonej kredce”. Wszystkim się podobało. Dzieci aktywnie słuchały utworu. Było bardzo miło.

Goście zobaczyli także wspaniałą salę gimnastyczną, salę przyrodniczą z wielkim akwarium, salę kształcenia zintegrowanego z tablicą interaktyną oraz świetlicę szkolną.

Przyszli uczniowie klas pierwszych i oddziałów ,,0" oraz ich rodzice uczestniczyli w zajęciach: ruchowych, matematycznych, przyrodniczych, plastycznych, języka angielskiego, a nawet fizyki,  które odbyły się 21 lutego. Zajęcia otwarte przygotowane i przeprowadzone zostały przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli oddziałów "0", nauczycieli świetlicy, nauczycieli języka angielskiego oraz nauczyciela fizyki. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem.

Zadowoleni goście, uczestniczący w dniach otwartych, opuścili naszą placówkę w przeświadczeniu, że Szkoła Podstawowa Nr 50 jest znakomitym miejscem edukacji ich dzieci.

Tekst: Barbara Jaworska

GALERIA: