Szkolny konkurs „Piernikowe szaleństwo”

10-02-2020
     W grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi najbliższymi mieli okazję wziąć udział w konkursie pt: „Piernikowe Szaleństwo”. Zadaniem uczestników było wykonanie ozdobnego wypieku z ciasta piernikowego, przedstawiającego motyw związany ze świętami Bożego Narodzenia.
     Konkurs zorganizowany po raz trzeci, w tym roku także cieszył się  dużym zainteresowaniem. Dzieci wraz z rodzinami wykonali pięknie zdobione i pomysłowe pierniki. Można było je podziwiać na wystawie pokonkursowej. Wiele prac zostało nagrodzonych i wyróżnionych.
     Zorganizowano także kiermasz, na którym amatorzy „piernikowego szaleństwa” mogli nabyć pyszne „cudeńka”.  Pieniądze uzyskane ze sprzedaży pierników w kwocie 901 zł. zostały przekazane na potrzeby białostockiego Caritas.
      Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za pomysłowość, różnorodność technik
i ogromny wkład pracy oraz szlachetne serce gotowe dzielić się z innymi.

Organizatorzy:
 M. Wróblewska, A. Morzy, A. Cyrkun