Sukces w ogólnopolskim konkursie literackim

13-02-2020

Uczennica klasy 7d Wiktoria Dudel zdobyła wyróżnienie za opowiadanie Historia Romana
w ogólnopolskim konkursie literackim „Świąteczne zda(e)rzenie” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej.

Do organizatorów konkursu wpłynęły 102 (w tym 8 z naszej szkoły) opowiadania dotyczące świąt Bożego Narodzenia, zawierające pełen zestaw wyrażeń niezbędnych do stworzenia ciekawej historii. Uczestnicy musieli w swoich opowiadaniach zamieścić następujące sformułowania: tego jeszcze nie grali, pomyślał wigilijny karp; a niechże Cię; rusz się gamoniu; nietęgie miny; nie tędy droga co wszyscy mówią; przypadłość kłamczuszka; zimny jak sopel na choince; pigmejski wojownik; książki schowały się pod choinkę; wiewiór zaatakował.

Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością, a także umiejętnościami językowymi, tworząc świąteczne historie, do których przeczytania gorąco zachęcam.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i pomysłowość, a laureatce serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów literackich.

Małgorzata Ostrowska

nauczyciel języka polskiego