Zagrożenie epidemiologiczne

04-03-2020
     Szanowni Państwo, prosimy, aby nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.
     W związku z okresem zachorowań na grypę i zakażenia podobne oraz możliwą epidemią koronawirusa prosimy przypominać dzieciom o podstawowych zasadach higieny osobistej: kaszląc
i kichając, zakrywać usta i nos chusteczką jednorazową, w przypadku jej braku kichać w zgięty łokieć, myć jak najczęściej ręce wodą z mydłem, można dezynfekować ręce żelem do dezynfekcji rąk. Nie dotykać nieumytymi rękami oczu, nosa i ust. Myć ręce bezpośrednio po przyjściu do szkoły i do domu po lekcjach, przed posiłkiem.
     Jednocześnie zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz polecamy Państwu oficjalną rządową stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: