Zajęcia otwarte w świetlicy szkolnej

06-03-2020
     21.02.2020 r. w ramach Dni Otwartych w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia otwarte.
     Pani Magdalena Syguła – Iwaniuk zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy podczas zajęć pt. „W rytmie kroków i podskoków”. Wychowankowie mieli okazję rozwijać sprawność ruchową przy muzyce, poprzez wyrażanie ruchem i gestem ciała treści emocjonalnych zawartych w muzyce.
Spotkanie miało również na celu zaspokojenie potrzeby akceptacji i nawiązanie przyjaznych stosunków z rówieśnikami.
     Pani Izabela Kozikowska zaprosiła dzieci do udziału w zajęciach pt. Gry i zabawy integrujące grupę rówieśniczą. Zajęcia miały na celu bliższe wzajemne poznanie wychowanków w zabawie, pokonywanie barier, między innymi nieśmiałości (występy na forum grupy) oraz nabycie większego zaufania
w stosunku do grupy. Wychowankowie świetlicy mogli w przyjemny i pożyteczny sposób spędzić czas, poznać się i wyrazić swoje pozytywne emocje.
Pani Anna Pleskowicz przeprowadziła zajęcia pt. Czy każdy jest twórczy? – rozwijanie wyobraźni
i zdolności twórczych. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na to, że obok myślenia logicznego bardzo przydatne w życiu codziennym jest myślenie twórcze. Ćwiczenia proponowane na zajęciach miały na celu pobudzić myślenie twórcze oraz stworzyć możliwość zaprezentowania swojej indywidualności. Jednogłośnie uczestnicy zajęć stwierdzili, że są pomysłowi i widzą w sobie potencjał do kreatywnego myślenia.
     Pani Aneta Isajuk przeprowadziła zajęcia pt. „Ptaki zimą” – praca plastyczna wykonana techniką origami płaskie z koła. Celem zajęć było rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni twórczej wychowanków oraz zaprezentowanie prostych technik i sposobów składania papieru. Rezultat pracy dzieci można zobaczyć w świetlicy.
     Pani Edyta Karwowska cyklicznie organizuje w świetlicy zajęcia czytelnicze, podczas których wychowankowie doskonalą technikę czytania, umiejętność rozumienia tekstu, rozwijają uwagę słuchową i koncentrację uwagi. Dzieci aktywnie i z pełnym zaangażowaniem czytają, a następnie opowiadają wybrane wiersze, opowiadania, dzieląc się przy tym refleksją. W ramach dni otwartych również podjęły tę aktywność, doskonale realizując zadanie podczas zajęć pt. „Z książką za pan brat”.

tekst: zespół nauczycieli świetlicy