Piknik Mleczny

16-10-2015
    Dnia 03.10 2015 r. którego Podlaska Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Mleczny. Celem spotkania było promowanie mleka i jego przetworów.
     Podczas imprezy można było skosztować potraw na bazie nabiału, między innymi: pierogów ruskich, dyniowych i ze szpinakiem, naleśników na słodko i na słono, tartinek, tortilli, koreczków z mozzarellą, sałatek, itp. Rodzice wraz z dziećmi mieli również okazję  spróbować  produktów (m.in. jogurtów, serków topionych, itp.) z  mleczarni z województwa podlaskiego.
     Podlaska Izba Rolnicza przygotowała również wiele konkursów  dla dzieci i dorosłych, m.in.: turniej  wiedzy o mleku dla dorosłych, quiz „Zgaduj krasula", konkursy sprawnościowe (taczka pełna mleka, mleczny tor przeszkód, wyścig krówek oraz zakręcona krówka), zręcznościowe (celna krówka, gdzie krówka ma ogon , najgłośniejsza krówka) oraz konkurs plastyczny.
     Na szkolnym placu można było odwiedzić stoisko Straży Granicznej i Straży Pożarnej.
Piknik Mleczny uatrakcyjniły występy taneczne i wokalne dzieci z SP 50. Nie zabrakło oczywiście tańców ze szkołą tańca TANMUZ. Szereg ciekawych gier i zabaw przygotowali także nauczyciele, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.
      Jak zwykle mogliśmy również liczyć na pomoc szkolnych Harcerzy i Zuchów.
Piknik Mleczny cieszył się dużym zainteresowaniem rodziców i uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie!

Marzena Białkowska