Czytanie wychowanków świetlicy z klas I –II oraz klasy III A

10-03-2020

Zajęcia czytelnicze prowadzone są cyklicznie, co dwa tygodnie. Uczniowie czytają fragmenty ulubionej literatury. Wśród najbardziej popularnych występują: powieść ,,Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, opowiadania i wiersze dotyczące wiosny, segregacji śmieci, zdrowego odżywiania, o trudnościach osób niepełnosprawnych (pokazujemy też wybrane słowa w języku migowym). Refleksja, jaka towarzyszy słuchaczom jest wyrażana na forum grupy. Spotkania czytelnicze integrują grupę dzieci, kształtują współpracę, tworzą warunki sprzyjające komunikacji werbalnej, doskonalą dykcję, pobudzają twórcze myślenie. Uczniowie klasy IIIA są przygotowywane przez panie Elżbietę Baczewską i Bożenę Puchalską, a dzieci z klas I – II przez panią Edytę Karwowską. Wykorzystujemy zasoby biblioteki szkolnej.

Elżbieta Baczewska, Edyta Karwowska, Bożena Puchalska