Klasy IIb i IIe w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Profesora A. Myrchy

11-03-2020
     W nawiązaniu do omawianej lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda” dnia 14 lutego 2020r. uczniowie klas IIb i IIe udali się doUniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy na zajęcia „Przyroda rejonów polarnych”.
     Drugoklasiści mieli możliwość pogłębienia wiedzy na temat Antarktydy i jej mieszkańców. Na wystawie ujrzeli bogactwo i różnorodność flory i fauny występującej w tym rejonie świata. Z uwagą wysłuchali informacji i wielu ciekawostek na ten temat. Z zainteresowaniem obejrzeli film opowiadający o życiu i zwyczajach pingwinów.
     Wyjście do muzeum okazało się interesującą lekcją przyrody oraz okazją do poznawania ciekawych zakątków świata.

Tekst: Agnieszka Garstka
Marzanna Piotrowska