„O Kacperku i Świetliku, czyli o tym, co w gniazdku piszczy”

23-10-2015

Dnia 20 października 2015 r. uczniowie klas 0 – III wzięli udział w  programie edukacyjnym na temat bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej. Inicjatorem akcji jest skarżyski oddział spółki PGE Dystrybucja. Koszty spektakli w białostockich placówkach leżą po stronie PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok.

W ramach tej akcji dzieci obejrzały spektakl lalkowy pt.: „O Kacperku i Świetliku, czyli o tym, co w gniazdku piszczy”, uczący dzieci zasad bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi.  Na początku, główny bohater spektaklu, chłopiec o imieniu Kacperek był bardzo lekkomyślny, ponieważ nie wiedział, że prąd to poważna sprawa. Po świecie elektryczności oprowadzał go Świetlik, będący dobrym duchem bajki, który nauczył Kacperka, jak należy się zachowywać w kontakcie z urządzeniami elektrycznym w domu i na podwórku. Przedstawienie w wykonaniu aktorki Bożeny Skorupa ze Studia Lalki Eduszko spotkało się  z wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci, jak i nauczycieli.

GALERIA:

Opracowała Barbara Jaworska