Wielcy są wśród nas. Medale „Diligentiae – za pilność” oraz stypendia artystyczne

06-09-2020
     We środę (2 września) w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny 2020/2021. Podczas tej uroczystości wyróżnieni uczniowie i nauczyciele otrzymali medale „Diligentiae – za pilność”.  To szczególne wyróżnienie otrzymuje uczeń, który dążył do zdobywania wiedzy, przejawiał aktywność społeczną i dbał o rozwój własnej osobowości oraz nauczyciel, który swoją postawą, kreatywnością, umiejętnym towarzyszeniem w procesie uczenia się
i samowychowania był Mistrzem dla Ucznia.W tym gronie znalazła się nasza wybitna absolwentka Julia Kościukiewicz oraz jej nauczyciel języka angielskiego, pani Małgorzata Szpakowska.
     Julia w roku szkolnym 2019/2020 została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego 2019/2020 i Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego 2019/2020 oraz finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego 2019/2020. Wyróżniła się działalnością na rzecz innych w formie wolontariatu. Uczennica klasy VIIIc jest także wybitnym sportowcem. Uzyskała I miejsce w Podlaskiej Lidze Młodziczek w Piłce Ręcznej 2018/2019 i 2019/2020, I miejsce w Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej 2017/2018, III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej; Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej 2018/2019, I miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w Piłce Ręcznej 2017/2018, I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w Piłce Ręcznej 2018/2019, II miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w Piłce Ręcznej 2016/2017 oraz II miejsce w Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2019/2020. To niezwykła osobowość.
     To nie wszystkie nasze sukcesy, ponieważ jeszcze dwoje uczniów: Magdalena Bartyś (obecnie kl.VIIID)  i Jakub Sidorowicz (kl. VIIIB) uzyskali artystyczne stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku. Magda  i Jakub są  ambitnymi i sumiennymi zawodnikami. Reprezentują KTT Kadryl Białystok. Osiągają wysokie miejsca wraz z tytułem Mistrzów Świata Formacji Tanecznych. Godnie reprezentują miasto i województwo na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Tancerze są bardzo zaangażowani w systematyczną pracę na treningach. Dyscyplina pozwala na stałe podnoszenie własnych umiejętności i rozwijanie tanecznego talentu. Magda i Jakub  z całą pewnością zasłużyli na wsparcie finansowe pozwalające na dalsze kontynuowanie tanecznej kariery.
     Jesteśmy dumni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!
Tekst: Barbara Jaworska