Drodzy Uczniowie!

Na czas pobytu w domu zachęcamy do sięgnięcia po książkę lub skorzystania z zasobów online. Jeśli nie zdążyliście wypożyczyć z biblioteki interesujących pozycji,możecie część z nich znaleźć
w bezpłatnych bibliotekach internetowych, które oferują lektury do przeczytania i wydruku e-booki
i audiobooki.

Pod poniższym linkiem znajdziecie bardzo obszerną listę bibliotek cyfrowych, repozytoriów, archiwów i muzeów cyfrowych w Polsce.

Również LEGIMI odpowiada na apel Fundacji Powszechnego Czytania i udostępnia za darmo książki. Natomiast NINATEKA, czyli archiwalny zasób materiałów audiowizualnych, może także wypełnić czas wolny.

Warto śledzić program TVP Kultura oraz TVP ABC, które wyemitują wiele ciekawych materiałów
w oparciu o literaturę.

Polecamy wyzwania ortograficzne i gry z trudnością ortograficzną dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z Ortochochlikami. Wystarczy kliknąć gry online i przejść do wybranego turnieju.

Do zobaczenia w bibliotece szkolnej.